fbpx
Restauracja Zagroda
KOBIECE WEEKENDY

Restauracja Zagroda

Napisane przez
dnia
11 stycznia 2018

Nie wiem czy też tak macie, ale mi często zdarza się po prostu wsiadać w samochód i jechać gdzieś, gdziekolwiek, przed siebie … tak po prostu, bez celu, dla niektórych pewnie bez sensu 😛 Nauczyła mnie tego moja przyjaciółka, dzięki której w ten sposób odkrywałam magię Kotliny Kłodzkiej. Tym razem wyruszyłam w okolice Gór Sowich. Ostatnio opisywałam odwiedzimy w Pensjonacie Fregata. Wykorzystując wolny weekend i cudna pogodę jeździłam dróżkami, których często nawet  nawigacje nie pokazują. I tym sposobem natrafiłam na perełkę, którą odwiedzić zdecydowanie warto. A co sprawia, że warto? Otóż klimat tego miejsca, detale, wszystko to jakieś cudne i mnie urzekło i zachwyciło …. tak po prostu. Co to za miejsce? Zwie się Restauracja Zagroda i znajdziecie je w Zagórzu Śląskim.

Ja tam wpadłam na mega szybki obiad po drodze do Podziemnego Miasta Osówka. Pożarłam w pędzie wzięty na wynos placek po węgiersku, a czemu na wynos? Otóż temu, że łaziłam po zakamarkach tego miejsca i okolicy, robiłam zdjęcia, podziałam, zachwycałam się i syciłam zmysły … a że słońce świeciło tego dnia cudnie i jesień była z kategorii tych najpiękniejszych warto było jeść w biegu, by obejrzeć to miejsce.

Wracając do obiadu – placek po węgiersku był zacny J Dużo dobrego, mięciutkiego i chudego mięsa, fajnie przyprawionego, w smakowitym sosie. Sam placek też nienajgorszy. Z głodu nikt w tym miejscu więc raczej nie umrze. Mają jakieś domowe ciacha na deser, są zupy, mięsiwa, pierogi, ryby. Karta nie jest za duża, ale każdy znajdzie cos dla siebie. Do picia herbata dla zmarzluchów i czeskie piwo dla spragnionych. Weźcie tylko pod uwagę dość długi czas oczekiwania!

Miejsce samo w sobie urzekające, będzie gratką nie tylko dla amatorów sielskiego klimatu, jestem przekonana, że dzieciaki też będą zachwycone. Wszak za zagrodą znajdziecie otwarte małe zoo – jest lama :P, struś, są i kozy oraz kucyki. W samej restauracji papugi. Zwierzaki na wyciągnięcie ręki, a do tego okolica urokliwa, mały staw, słonce na horyzoncie … naprawdę robią robotę. Fajnie tam, przytulnie, pięknie i sielsko.

Jak będziecie w okolicy koniecznie wybierzcie się tam choćby na spacer.

A jak chcecie zostać na dłużej polecamy noclegi w okolicy:

https://wroclawkobiecymokiem.pl/2017/11/29/palac-jugowice/

https://wroclawkobiecymokiem.pl/2017/12/22/pensjonat-fregata/

Ps. Ddla naszych czytelników przy rezerwacji przez ten link 50 zł rabatu  na Booking.com– co Wy na to?

Uściski

WKO

Data powstania wpisu: 12.04.2016

http://www.zagrodazagorze.pl/

http://www.facebook.com/RestauracjaZagroda/?fref=ts

http://www.facebook.com/zagroda.minizoo

Restauracja Zagroda / Główna 3 / 58-321 Zagórze Śląskie / woj. dolnośląskie, Góry Sowie,

 

 

 

TAGS
TO CIĘ MOŻE ZAINTERESOWAĆ:

ZOSTAW KOMENTARZ

Szukaj
Wrocław Kobiecym Okiem to my
Agata i Iza
Wrocław

Wrocław to nasze miasto. Wybrałyśmy je do życia. Lubimy jego klimat, atmosferę, energie, smaki ... Czujemy się tu jak w domu. Poznajcie miasto naszych zmysłów ...