fbpx
Drevny Kocur
KOBIECE SMAKI

Drevny Kocur – knedle, knedliki czy pampuchy? Czeskie smaki we Wrocławiu.

Napisane przez
dnia
7 kwietnia 2018

Polacy uwielbiają czeską kuchnię, a Czesi polskiej podobno nie lubią, prawda to czy mit? Jak sobie poradzi na wrocławskim rynku restauracyjnym Drevny Kocur? Odwiedziłyśmy ich w dniu otwarcia!

Szukasz noclegu we Wrocławiu? KLIK

Restauracja Drevny Kocur otworzyła się wreszcie parę dni temu. Kilka razy było słychać plotki, że otwarcie lada dzień, ale ciągle jakieś fatum wisiało nad wrocławską inwestycją tej czeskiej sieci. W końcu się udało i w sąsiedztwie Galerii Dominikańskiej, a dokładnie w Ovo Wrocław restauracja przyjęła pierwszych gości.

Drevny Kocur
Drevny Kocur

Drevny Kocur może pomieścić ponad 200 gości w tym samym czasie. Centralne miejsce w restauracji zajmuje bar, a naprzeciw niego olbrzymi ekran. Zdecydowanie – połączenie prostej, czeskiej kuchni, piwa i transmisji wydarzeń sportowych, może się okazać ciekawą propozycją dla wrocławskich kibiców.

W menu oczywiście nie mogło zabraknąć czeskiej klasyki. Jest smażony ser z frytkami i omacką (21,90 zł) knedliki z gulaszem (34,90), golonka w piwie (29 zł).

Przekąski (od 15,90 do 34,90) – tu się zaczyna już robić bałagan, bo oprócz tradycyjnej czeskiej kuchni pojawia się tatar czy krewetki. Specjalnie pod fanów sportu Drevny Kocur proponuje kubełek kibica –  1 kg skrzydełek z sosem BBQ za 29,90.

Zupy – w ofercie 3 pozycje od 9,90 do 13 zł – przy następnej wizycie skuszę się na czosnkową z grzankami i serem.

Dalej sałaty, propozycje jak na kuchnię czeską przedziwne – jest grecka, jest z łososiem, dwie inne pozycje w cenach 24,90 do 30,90 zł.

Dania główne, raczej proste, ciężkie, głownie mięsne, tak mi się kojarzy czeska kuchnia. Brzmią dość apetycznie (21,90 – 41,90 zł).

To, czego w menu kompletnie nie rozumiem to steki (58,90 – 79,90), burgery (27,90 – 29,90 zł) czy ryby (34,90 – 44,90). Jeśli będę miała ochotę na czeską kuchnię Drevny Kocur przyjdzie mi do głowy jako jedno z nielicznych miejsc we Wrocławiu serwujących czeskie specjały. Zdecydowanie nie spróbuję u  nich ani steka (na tego wybiorę się raczej po sąsiedzku do Campo, ani burgera ( tu wybór we Wrocławiu wciąż jest przeogromny), ani tym bardziej nie zjem u nich ryb. Nie rozumiem, po co Drevny Kocur wprowadza tak rozbudowane, różnorodne i niespójne menu. No ale może nastawia się na bardzo zróżnicowane grupy, gdzie każdy musi znaleźć coś dla siebie. U mnie budzi to trochę nieufność do kuchni źródłowej …

Napoje – tu bez zbytniego zaskoczenia. Piwo króluje, choć oczywiście w karcie znajdziecie też szeroką gamę alkoholi mocnych. Flagowy chmiel to oczywiście niepasteryzowany lager – Budweiser Budvar z Tanka. Piwo dostarczane jest do restauracji prosto z Czeskich Budziejovic, gdzie znajduje się browar. Oprócz tego w menu również  Złoty Bażant, Staropramen, Bernard, Krucovice, Praha … wszystko jasne, ciemne, do wyboru, do koloru 🙂

Drevny Kocur
Drevny Kocur

To czego mi brakuje to grzane piwo. Jednak, jakby nie patrzeć, Polacy to lubią, no dobra raczej Polki 🙂 Ja wiem, że profanacja, z sokiem to już w ogóle koniec świata, ale, szczególnie w zimie, lubię wypić. Byłe było przygotowane z pomysłem ,z fajnymi dodatkami i na słodko 🙂

W czeskiej knajpie oczywiście nie mogło zabraknąć Kofoli. Jest. Z nalewaka 🙂  4,90zł za 200 ml.

Pierwsze wrażenia z odwiedzin w restauracji Drevny Kocur mamy przyjemne. Jedzenie jest takie, jakiego się spodziewałyśmy, proste, syczące, ciężkie, czeskie. Nam smakowało. Szczególnie porównując z Restauracją Czeską na Świdnickiej, gdzie serwis jest mierny, a jedzenie nie do przeżucia.

Drewny Kocur oferuje dużo miejsca, przyzwoita kuchnię ( nie zapominajmy, że to jednak siecówka i nikt tam ręcznie nie będzie kroił dla nas frytek), dobre ceny, naprawdę olbrzymie porcje i, na razie przynajmniej, sympatyczną, pomocną i zaangażowana obsługę.

Drevny Kocur
Drevny Kocur

Podobno w pierwszym lokalu sieci Drevny Kocur w Poznaniu są tłumy. Zobaczymy jak Wrocławianie przyjmą czeska Wiewiórkę? My będziemy odwiedzać od czasu do czasu.

Uściski

WKO

Drevny Kocur

FB: www.facebook.com/Restauracja-Drevny-Kocur-Wrocław-1685093698174476/

Adres: ul. Podwale 83 / budynek Ovo Wrocław

Godziny otwarcia: codziennie 12.00 – 23.00

Masz ochotę na inną kuchnię? Sprawdź, gdzie smacznie zjesz we Wrocławiu? 

Drevny Kocur
Drevny Kocur
Drevny Kocur
Drevny Kocur
Drevny Kocur
Drevny Kocur
Drevny Kocur
Drevny Kocurq
Drevny Kocur
Drevny Kocur
Drevny Kocur
Drevny Kocur
Drevny Kocur
Drevny Kocur
TAGS
TO CIĘ MOŻE ZAINTERESOWAĆ:

ZOSTAW KOMENTARZ

Szukaj
Wrocław Kobiecym Okiem to my
Agata i Iza
Wrocław

Wrocław to nasze miasto. Wybrałyśmy je do życia. Lubimy jego klimat, atmosferę, energie, smaki ... Czujemy się tu jak w domu. Poznajcie miasto naszych zmysłów ...