fbpx
Śniadanie
KOBIECE SMAKI

Wcale nie Powoli, za to całkiem smacznie. Kulinarne Nadodrze.

Napisane przez
dnia
6 grudnia 2017

Nadodrze – Śpiewają tam i gotują. Dobra ekipa, z ciekawym pomysłem na menu i dobrą energią. Szukacie miejsca na śniadanie lub obiad? – Sprawdźcie jak jest w Powoli.  

Nie wiem jak Wy, ale ja często rezygnuję z wyjścia do knajpy w Rynku, na myśl o problemach z parkowaniem. Czas zmarnowany na krążenie w poszukiwaniu miejsca i szybko rosnąca frustracja odbierają mi chęć na jedzenie. Między innymi dlatego staram się wynajdować miejscówki, gdzieś poza ścisłym centrum miasta – czasem osiedlowe, czasem na obrzeżach, czasem nie wyglądające zbyt atrakcyjnie na pierwszy rzut oka. Czasem udaje się odkryć smaczne miejsce, do którego potem warto wrócić. Jednym z takich miejsc jest przeżywające drugą młodość Nadodrze.

Powoli to dziwne, ale całkiem urokliwe miejsce. Zlokalizowane na ul. Rydygiera 25/27, niedaleko Pomorskiej – Wrocław Nadodrze.  Mała uliczka, która nocą nie wygląda zbyt przyjaźnie, w dzień zaprasza do całkiem smacznego zakątka.

Wystrój jest trochę ludyczny, skromny, raczej surowy. Kilka stolików, malutki kącik dla dzieci. Drewniane stoły, kolorowe podsuszki na parapecie, jakieś drobiazgi na ścianie …

Menu też raczej ograniczone, ale ciekawe. To co zwraca uwagę na pierwszy rzut oka to energia tego miejsca. Jest dobra.  Ekipa uwija się szybko, jest uśmiechnięta i przyjazna. To chyba ich lokal, bo wiedzą co i jak i czuć, że im po prostu zależy. Nazwa w sumie jest trochę myląca. Wcale nie jest powoli, przynajmniej jeśli idzie o szybkość obsługi. Mnie osobiście za serce chwyciły dobiegające z kuchni śpiewy 🙂 Tak tak dziewczyny śpiewały i to nawet nie najgorzej … fajnie odwiedzić miejsce, w którym pracują ludzie, którzy kochają to co robią.

Jeśli chodzi o jedzenie. Mi smakowało. Odwiedziłam ich szukając śniadania. Poszłam klasyką, jajecznica smakowita, frankfurterki mi akurat nie podeszły, do tego jakaś sałatka z pomidorami. Absolutnym hitem był twarożek z rzodkiewką, kremowy, delikatny, aromatyczny – genialny, albo po prostu miałam w ten dzień olbrzymią ochotę na domowy twarożek. I na dokładkę taki zielony maziaj – z tego co pamiętam chyba z bazylii, brokuła i czegoś tam jeszcze … Doprawione czosnkiem – smakował wybornie. Najchętniej wylizałabym miseczkę, no ale wstyd tak nie? 😛 W zestawie oczywiście pieczywo i masło. Tu ilość zdecydowanie zbyt mała – do poprawy – zarówno pieczywa jak i masła musiałam domówić, bo zbrakło przy tych wszystkich smakołykach na talerzu.

Ceny nie są niskie, nie są też wysokie, tak w sam raz na śniadanie. Dopłata do chleba i masła trochę psuje efekt … może dziewczyny zdecydują się na zmianę tego drobiazgu.

Herbata ładnie podana, ze świeżutko skrojona cytryną i pachnącą miętą. Mięta została dorzucona też do świeżo wyciśniętego soku z pomarańczy. Wszystko to tworzy zgrabny śniadaniowy bufet.

Oferta śniadaniowa jest chyba stała, za to obiady każdego dnia są zmieniane. Codziennie możecie więc trafić na coś smakowitego. Dziewczyny chyba lubują się w tartach, przy kolejnej okazji na pewno jakiejś spróbuję.

Co najważniejsze, czuć, że produkty są świeże a jedzenie przygotowane z miłością i podane ze smakiem. Jest prosto. Wpadając do POWOLI można na chwilę uciec od zgiełku miasta i codziennych pilnych spraw. Powoli zjeść coś smacznego i chwilkę odsapnąć.

Ja na pewno jeszcze odwiedzę to miejsce. Was też zachęcam.

FB: www.facebook.com/sniadaniaiobiady/

Adres: ul. Rydygiera 25/27 Wrocław Nadodrze
T: 732 752 025

Nadodrze, Wcale nie Powoli, za to całkiem smacznie. Kulinarne Nadodrze.Nadodrze, Wcale nie Powoli, za to całkiem smacznie. Kulinarne Nadodrze.Nadodrze, Wcale nie Powoli, za to całkiem smacznie. Kulinarne Nadodrze.Nadodrze, Wcale nie Powoli, za to całkiem smacznie. Kulinarne Nadodrze.Nadodrze, Wcale nie Powoli, za to całkiem smacznie. Kulinarne Nadodrze.

TAGS
TO CIĘ MOŻE ZAINTERESOWAĆ:

ZOSTAW KOMENTARZ

Szukaj
Wrocław Kobiecym Okiem to my
Agata i Iza
Wrocław

Wrocław to nasze miasto. Wybrałyśmy je do życia. Lubimy jego klimat, atmosferę, energie, smaki ... Czujemy się tu jak w domu. Poznajcie miasto naszych zmysłów ...