fbpx
Jesienne drzewko Wrocław Kobiecym Okiem
HITY I KITY

Kobiece hity października – jesienne wspomagacze

Napisane przez
dnia
11 listopada 2019

Jesień jest w tym roku dla nas dość łaskawa i póki co – odpukać – mamy więcej dni słonecznych niż deszczowych. Przygotowałyśmy dla Was zestawienie naszych HITÓW (tym razem bez KITU – hurra!) idealnych na chłodniejsze dni, min. idealne grzane wino w Rusty Rat 🙂

Rusty Rat – miejsce z klimatem, człowiek z pasją, drinki z charakterem.

Rusty Rat - Wrocław Kobiecym Okiem
Rusty Rat – Wrocław Kobiecym Okiem

Ulica Bogusławskiego nieustannie zyskuje sympatię mieszkańców Wrocławia i coraz smaczniejsze i ciekawsze koncepty gastronomiczne. Choć za szczurami nikt nie przepada gwarantuję Wam, ze Rusty Rat skradnie Wasze serce. Ceglaste ściany, drewniane stoły, klimatyczne światło świec. A co najważniejsze naprawdę zajebiste koktajle. Kochamy takie miejsca, tworzone z sercem, przez wariatów pełnych pasji, ciekawych świata, otwartych na ludzi. Miejsca, w których czujemy się jak w domu.
W najbliższy weekend obchodzą swoje pierwsze urodziny. Jeśli jakimś cudem jeszcze Was tam nie było to pędźcie koniecznie, wypijcie ich zdrowie i przybijcie im od nas serdeczną, urodzinową piątkę 🙂

rusty rat, Kobiece hity października – jesienne wspomagacze
Rusty Rat – Wrocław Kobiecym Okiem

A jak szukacie jeszcze innych miejsc z pysznymi alkoholowymi koktajlami to zapraszamy do naszego wpisu Gdzie na drinka we Wrocławiu.

FB: Rusty Rat / Adres: Bogusławskiego 23

Exit 19 – rozrywka idealna na zimowe wieczory.

Exit 19 Wrocław Kobiecym Okiem
Exit 19 Wrocław Kobiecym Okiem

Wasz mózg zaczyna pracować na zwiększonych obrotach, a krew w żyłach płynie szybciej. Brzmi jak fun – jeśli tak, to zabawa w Escape Room’ie jest dla Was!

Pokoje w Exit 19 to wybuchowa mieszanka niesamowitej scenografii, genialnych pomysłów, perfekcyjnie przemyślanych i dopracowanych zagadek. To strach, śmiech, koncentracja, praca zespołowa i przeogromna dawka świetnej zabawy. Zagadki i zadania na różnym poziomach trudności pozwalają Wam skompletować do pokoju ekipę z różnym doświadczeniem i umiejętnościami. Czasem Ci kompletnie nieobeznani w temacie odkrywają tropy i wskazówki, których Wy nie jesteście w stanie dostrzec. Scenografia i konstrukcja pokoi to prawdziwy majstersztyk, który idealnie oddaje klimat scenariusza zabawy. Każdy detal się liczy, a całość naprawdę pozwala przenieść się w czasie i miejscu. Nasza rada – jeżeli będzie taka możliwość, wybierzcie termin zabawy z aktorem, dodatkowe emocje gwarantowane . Dla nas Exit 19 to sztos! Chcemy jeszcze.

FB. Exit19 | www exit10 adres: ul. Ofiar Oświęcimskich 19 i ul. Włodkowica 21/2

Napary w Gniazdo – bo herbata wcale nie musi być nudna

Gniazdo / Wrocław Kobiecym Okiem
Gniazdo / Wrocław Kobiecym Okiem
Latem pijemy orzeźwiające lemoniady. Zima to czas na pyszne, rozgrzewające napary. Plasterek pomarańczy i kilka goździków już na nikim nie robi wrażenia. Miejsc, które serwują ciepłe i pyszne herbaty jest coraz więcej. My szukamy takich, które nas zaskoczą, zaproponują coś nieoczywistego, zdrowego, pysznego a na dodatek pięknie podanego.

Jednym z miejsc, które zdecydowanie może pochwalić się kreatywnością w komponowaniu naparów jest kawiarnia „Gniazdo”. Większość z Was pewnie kojarzy to miejsce głównie z pyszną kawą. Okazuje się, że nie tylko kawa jest u nich wyśmienita, ale i śniadania, które pomagają cudownie i smacznie rozpocząć każdy dzień (już niebawem napiszemy więcej o śniadaniowych miejscach we Wrocławiu)

W kawiarni Gniazdo serwują też NAPARY! Napary, które są nie tylko smaczne, ale też bazują na zdrowych dodatkach i składnikach. Nas zachwyciły dwa – ten z żurawiną i rozmarynem oraz z granatem, jabłkiem i cytryną. W ofercie dostępne jeszcze z imbirem i marokański. Polecamy w mroźny dzień, najlepiej smakują po długim spacerze.

FB. Gniazdo adres: ul. Świdnicka 36

Portugalia do zjedzenia – zjedliście już Portugalię?

Portugalia do zjedzenia - Wrocław Kobiecym Okiem
Portugalia do zjedzenia – Wrocław Kobiecym Okiem
Też tak macie, że jak tylko zaczyna się robić zimno, to myślicie o ucieczce do ciepłych krajów? Marzycie, by spędzić tydzień, no dobra chociaż weekendzik tam, gdzie temperatura rozpieszcza? My co roku, dokładnie we wrześniu, kupujemy wakacje last minute. Niestety tym roku się nie udało, bo w maju planujemy dłuższą, daleką i ekscytującą wyprawę.

Portugalia marzy nam się niezmiennie od lat … Wzdychamy za każdym razem, gdy znajomi opowiadają jak pięknie w Porto, jak smacznie w Lizbonie. Póki co musimy obejść się smakiem. I to nie byle jakim. Trafiła w nasze ręce książka Bartka Kieżuna „Portugalia do zjedzenia” wydana przez Wydawnictwo Buchmann. A w środku prawie 300 stron, opisy regionów i klimatycznych portugalskich miasteczek, troszkę historii i bardzo dużo powodujących ślinotok przepisów! Wszystko przepięknie wydane. Jeśli podobnie jak my marzycie, by posmakować odrobinę Portugalii we własnym domu i pomarzyć o podróży do kraju sardynek i porto ta książka będzie strzałem w dziesiątkę.

Portugalia do zjedzenia - Wrocław Kobiecym Okiem
Portugalia do zjedzenia – Wrocław Kobiecym Okiem

Sukcesja – taka rodzina to … horror

Seriale HBO GO / Sukcesja / Wrocław Kobiecym Okiem
Seriale HBO GO / Sukcesja / Wrocław Kobiecym Okiem

Ten serial HBO to dwa sezony, które od pierwszego do ostatniego odcinka trzymają w napięciu. Przemyślany scenariusz,  ciekawie skrojone, kolorowe i wyraziste postaci głównych bohaterów, masa intryg, studium ludzkich charakterów, wzloty i upadki. A wszystko w otoczce pieniędzy, władzy i niezwykle pogmatwanych, trudnych i przerażająco smutnych relacji rodzinnych. Despotyczny ojciec i jego medialne imperium oraz walka o władzę i wpływy.  Wielowymiarowy, intrygujący, wciągający, przerażający serial. Wyborne dialogi. Dobra muzyka. Nasze serialowe odkrycie w HBO tego roku. Musicie zobaczyć. 

A jeśli widzieliście już Sukcesję to odkryjcie z nami inne świetne seriale na HBO GO

Ps. Podoba Ci się wpis? Znalazłeś tu coś ciekawego, inspirującego, przydatnego? Bardzo się cieszymy! Pokaż nam, że jesteś z nami i że to co robimy ma sens. Polub stronę Wrocław Kobiecym Okiem, udostępnij ją u siebie, zaproś znajomych do polubienia, daj lajka, pokaż serducho. Oznaczaj nas w swoich instastories. Komentuj. To dla nas bardzo ważne. Dziękujemy!

TAGS
TO CIĘ MOŻE ZAINTERESOWAĆ:

ZOSTAW KOMENTARZ

Szukaj
Wrocław Kobiecym Okiem to my
Agata i Iza
Wrocław

Wrocław to nasze miasto. Wybrałyśmy je do życia. Lubimy jego klimat, atmosferę, energie, smaki ... Czujemy się tu jak w domu. Poznajcie miasto naszych zmysłów ...